http://www.saarpoll.ee/
Üle poole Eesti elanikest peab pangakaarti turvalisemaks kui sularaha2011-12-13

Värske uuringu kohaselt peab üle poole ehk 55% Eesti elanikest pangakaardi kasutamist turvalisemaks kui toiminguid sularahaga. Kõigest 12% vastajatest peab sularaha kasutamist turvalisemaks.

Uuringufirma Saar Polli poolt Swedbanki tellimusel läbiviidud küsitluse tulemused näitavad, et pangakaardi kasutamist peetakse turvalisemaks ennekõike seetõttu, et see kaitseb raha kaotamise või varguse eest. Samuti leitakse, et pangakaarti on mugavam kasutada kui sularaha. Lisaks toodi välja ka pangakaardi kaitstust PIN-koodi või parooliga, võimalust pangakaarti blokeerida või kinni panna, sularaha kaasaskandmise vajaduse puudust ning kontrolli rahavoo üle.

Pangakaardi turvalisust peab oluliseks koguni 96% kõikidest vastajatest. Mida kõrgem on isiklik sissetulek, seda suurem osakaal inimesi peab pangakaardi puhul turvalisust väga oluliseks. „Eestimaa inimesed on tugevalt elu lihtsustavate vahendite usku,“ märkis sotsioloog ja uuringufirma Saar Poll juht Andrus Saar. „Üleminek kroonilt eurole on seda usku suurendanud, sest omal nahal kogeti, et pangakaardi kasutamine oli sularahaga toimetamisest nii mugavam kui ka turvalisem. Usuga pangakaarti käib kaasas ka selle turvalisuse tähtsustamine,“ lisas Saar.

Edasi loe uuringust siit.